Кластеризація та візуалізація текстової інформації. Візуалізація інформації у текстових документах Візуальна інформація у текстових документах

Конспект відкритого уроку на тему

" Візуалізація інформації у текстових документах. Таблиці"

Мета уроку:

Навчальна : сприяти формуванню понять – таблиця, осередок, рядок, стовпець таблиці, редагування та форматування таблиць, навчити вставляти в документ таблицю, редагувати та форматувати її.

Розвиваюча : розвивати логічне та раціональне мислення учнів, розвивати самостійність при оволодінні можливостями ПК у ході виконання практичної роботи.

Виховна : виховувати дбайливе ставлення до обладнання комп'ютерного класу, сприяти активізації творчих здібностей учнів, виховувати адекватну самооцінку результатів діяльності.

Тип уроку : урок вивчення нового матеріалу

Структура навчального заняття:

Організаційний момент;

Актуалізація та мотивація;

Вивчення нового матеріалу;

Первинне закріплення;

Підбиття підсумків уроку;

Домашнє завдання.

Форми організації пізнавальної діяльності:

колективна;

фронтальна;

індивідуальна.

Методи навчання :

пояснювально-ілюстративний;

частково-пошуковий;

репродуктивний.

Хід уроку


Підписи до слайдів:

РОЗКЛАД Понеділок: алгебра, хімія, російська мова, фізкультура; вівторок: інформатика, література, геометрія, історія; Середа: фізика, біологія, російська мова, алгебра; Четвер: література, ОБЖ, інформатика, алгебра, фізкультура; П'ятниця: хімія, геометрія, історія

Таблиця Стовпець Рядок

Таблиця Комірка У осередках таблиць можуть бути розміщені різні типи даних (текст, числа, зображення та ін.)

У документ можна вставити порожню таблицю, для цього в Microsoft Word використовуємо меню Вставка – Таблиця:

Вказуємо необхідну кількість рядків та стовпців

Переміщення по таблиці: Натисканням клавіші Tab Натисканням клавіш керування курсором За допомогою миші Виділення елементів таблиці:

Надалі параметри таблиці можна змінювати, використовуючи контекстне меню (ПКМ): Вставляти або видаляти рядки, стовпці та комірки; Змінювати ширину стовпців та висоту рядків; Розділяти осередки або поєднувати із сусідніми.

Можна змінювати зовнішній вигляд таблиці: Робота з таблицями - Конструктор

Практична робота: Завдання 1: Створити таблицю за зразком, заповнити її даними, використовуючи копіювання: понеділок вівторок середа четвер 1 урок біологія алгебра історія фізика 2 урок алгебра біологія алгебра історія 3 урок історія фізика біологія алге 8

Завдання 2: Створити таблицю на зразок. Табель успішності учня 8 класу Півріччя I II Чверть I II III IV Алгебра 5 4 4 5 Геометрія 3 4 3 4 Фізика 4 5 4 5 Історія 5 4 5 4 Біологія 4 5 3 5 Хімія 5 4 4 4 Інформатика 4 5 4 3 4

Додаткове завдання: Оформити таблицю за зразком: Табель успішності учня 8 класу

Критерії оцінки: Завдання 1 – «2-3» бали Завдання 2 – «2-3» бали Додаткове завдання – «1» бал «5» – 6-7 балів «4» – 5 балів «3» – 3-4 бали

Дякую за увагу!

Попередній перегляд:

Практична роботана тему «Вставка таблиць у документ»

Завдання 1: Робота з таблицею

  1. Створити таблицю за зразком, заповнити її даними за допомогою копіювання:

Розклад занять 8 класу

понеділок

вівторок

середа

четвер

1 урок

біологія

алгебра

історія

фізика

2 урок

алгебра

біологія

алгебра

історія

3 урок

історія

фізика

біологія

алгебра

  1. Вставити стовпець праворуч таблицю (п'ятниця), заповнити його.

Завдання 2: Створити таблицю за зразком:

Табель успішності учня 8 класу

Півріччя

Чверть

Алгебра

Геометрія

Фізика

Історія

Біологія

Хімія

Ключові слова:

  • нумеровані списки
  • марковані списки
  • багаторівневі списки
  • таблиця
  • графічні зображення

Відомо, що текстова інформація сприймається людиною краще, якщо вона візуалізована - організована як списків, таблиць, діаграм, забезпечена ілюстраціями (фотографіями, малюнками, схемами). Сучасні текстові процесори представляють користувачам широкі можливості візуалізації інформації в документах.

4.4.1. Списки

Різні списки в документах оформляються за допомогою списків. При цьому всі пункти переліку розглядаються як абзаци, які оформлені за єдиним зразком.

За способом оформлення розрізняють нумеровані та марковані списки.

Елементи (пункти) нумерованого списку позначаються за допомогою послідовних чисел, для запису яких можуть використовуватись арабські та римські цифри. Елементи списку можуть бути пронумеровані літерами - російськими або латинськими (рис. 4.14).

Рис. 4.14.
Приклади нумерованих списків

Нумерований список прийнято використовувати у випадках, коли має значення порядок слідування пунктів. Особливо часто такі списки використовують для опису послідовності дій. Нумеровані списки ви регулярно створюєте, заповнюючи у щоденнику розклад уроків на кожен навчальний день.

При створенні нових, видаленні чи переміщенні існуючих елементів нумерованого списку в текстовому процесорі вся нумерація списку змінюється автоматично.

Елементи маркованого списку позначаються за допомогою піктограм маркерів. Користувач може вибрати як маркер будь-який символ комп'ютерного алфавіту, і навіть невелике графічне зображення (рис. 4.15). За допомогою маркованого списку оформлені ключові слова на початку кожного параграфу вашого підручника.

Рис. 4.15.
Приклади маркованих списків

Маркований список використовують у тих випадках, коли порядок проходження елементів у ньому не важливий. Наприклад, як маркованого списку можна оформити перелік предметів, досліджуваних вами у 8 класі.

По структурі розрізняють однорівневі та багаторівневі списки.

Списки у розглянутих вище прикладах мають однорівневу структуру.

Список, елемент якого є списком, називається багаторівневим. Так, зміст вашого підручника інформатики є багаторівневим (трирівневим) списком.

Списки створюються у текстовому процесорі за допомогою команди рядка меню або кнопок панелі форматування (рис. 4.16).

Рис. 4.16.
Інструменти створення списків

4.4.2. Таблиці

Для опису низки об'єктів, які мають однаковими наборами властивостей, найчастіше використовуються таблиці, що з стовпців (граф) і рядків. Вам добре відоме табличне представлення розкладу уроків, у табличній формі представлені розклади руху автобусів, літаків, поїздів та багато іншого.

Подана в таблиці інформація наочна, компактна та легкооглядна.

Правильно оформлена таблиця має структуру, показану на рис. 4.17.

Рис. 4.17.
Структура таблиці

Необхідно дотримуватися таких правил оформлення таблиць:

  1. Заголовок таблиці повинен давати уявлення про інформацію, що міститься в ній.
  2. Заголовки стовпців і рядків мають бути короткими, не містити зайвих слів та, по можливості, скорочень.
  3. У таблиці мають бути вказані одиниці виміру. Якщо вони загальні для всієї таблиці, то вказуються в заголовку таблиці (або в дужках, або кому після назви). Якщо одиниці виміру різняться, то вони вказуються в заголовку відповідного рядка або стовпця.
  4. Бажано, щоб усі осередки таблиці були заповнені. За необхідності до них заносять такі умовні позначення:

      Дані невідомі;

      х – дані неможливі;

      ↓ - дані повинні бути взяті з лежачого осередку.

У осередках таблиць можуть бути розміщені тексти, числа, зображення. Приклад таблиці показано на рис. 4.18.

Рис. 4.18.
Приклад таблиці

Створити таблицю можна за допомогою відповідного пункту меню або кнопки на панелі інструментів, вказавши необхідну кількість стовпців та рядків; у деяких текстових процесорах таблицю можна намалювати. Створену таблицю можна редагувати, змінюючи ширину стовпців та висоту рядків, додаючи та видаляючи стовпці та рядки, об'єднуючи та розбиваючи комірки. Вводити інформацію в осередки можна так: за допомогою клавіатури; копіювати та вставляти заздалегідь підготовлені фрагменти. У текстових процесорах можна автоматично перетворити наявний текст на таблицю.

Зовнішній вигляд таблиці можна оформити самостійно, підібравши тип, ширину та колір меж осередків, колір фону осередків, відформатувавши вміст осередків. Крім того, відформатувати таблицю можна автоматично.

4.4.3. Графічні зображення

Сучасні текстові процесори дозволяють включати в документи різні графічні зображення, створені користувачем інших програм або знайдені ним в мережі Інтернет. Готові графічні зображення можна редагувати, змінюючи їх розміри, основні кольори, яскравість та контрастність, повертаючи, накладаючи один на одного тощо.

Багато текстових процесорах є можливість безпосереднього створення графічних зображень з наборів автофігур (графічних примітивів). Також є можливість створення барвистих написів із використанням вбудованих текстових ефектів.

Візуалізувати числову інформацію, що міститься в таблиці, можна за допомогою діаграм, засоби створення яких включені в текстові процесори.

Найбільш потужні текстові процесори дозволяють будувати різні види графічних схем (рис. 4.19), що забезпечують візуалізацію текстової інформації.

Рис. 4.19. Види графічних схем у текстовому процесорі Microsoft Word

Найголовніше

Відомо, що текстова інформація сприймається людиною краще, якщо вона візуалізована - організована як списків, таблиць, діаграм, забезпечена ілюстраціями (фотографіями, малюнками, схемами).

Різні списки в документах оформляються за допомогою списків. За способом оформлення розрізняють нумеровані та марковані списки. Нумерований список прийнято використовувати у випадках, коли має значення порядок слідування пунктів; маркований - коли порядок проходження пунктів у ньому не важливий. По структурі розрізняють однорівневі та багаторівневі списки.

Для опису низки об'єктів, які мають однаковими наборами властивостей, найчастіше використовуються таблиці, що з стовпців і рядків. Подана в таблиці інформація наочна, компактна та легкооглядна.

У сучасних текстових процесорах передбачено можливості включення, обробки та створення графічних об'єктів.

Запитання та завдання

  1. З якою метою розробники включають до текстових документів списки, таблиці, графічні зображення?
  2. Навіщо використовуються списки? Наведіть приклади.
  3. Порівняйте нумеровані та марковані списки. Що вони спільного? У чому різниця?
  4. Який список називається багаторівневим? Наведіть приклад такого переліку?
  5. Яка інформація може бути організована у табличній формі? Які переваги забезпечує табличне представлення інформації?
  6. Яких правил слід дотримуватись при оформленні таблиць?
  7. Які графічні об'єкти можуть бути включені до текстового документа?
  8. Перерахуйте основні можливості текстових процесорів роботи з графічними об'єктами.

Конспект уроку Візуалізація інформації у текстових документах (8 клас, урок 25, підручник Босова Л.Л.). На уроці відбувається узагальнення уявлень про способи створення списків, таблиць, графічних об'єктів та можливості їх використання у текстових документах.

Заплановані освітні результати:
предметні– уміння використання засобів структурування та візуалізації текстової інформації;
метапредметні– широкий спектр умінь та навичок використання засобів інформаційних та комунікаційних технологій для створення текстових документів; навички раціонального використання наявних інструментів;
особистісні– розуміння соціальної, загальнокультурної ролі у житті сучасної людини навичок створення текстових документів.

Навчальні завдання, що вирішуються:
1) узагальнення уявлень про способи створення списків та можливості їх використання у текстових документах;
2) узагальнення уявлень про способи створення таблиць та можливості їх використання у текстових документах;
3) узагальнення уявлень про можливості використання графічних об'єктів у текстових документах.

Основні поняття, що вивчаються на уроці:
- нумеровані списки;
- Марковані списки;
- Багаторівневі списки;
- Таблиця;
- Графічні зображення.

Використовувані на уроці засоби ІКТ:
- Персональний комп'ютер (ПК) вчителя, мультимедійний проектор, екран;
- ПК учнів.

Електронні освітні ресурси
- Презентація «Візуалізація інформації в текстових документах».

Особливості викладу змісту теми уроку

1. Організаційний момент (1 хвилина)
Привітання учнів, повідомлення теми та цілей уроку.

2. Повторення (5 хвилин)
1) перевірка вивченого матеріалу з питань (4-9) до §4.3;
2) візуальна перевірка виконання домашнього завдання у РТ: 188-189;
3) розгляд завдань, що викликали труднощі під час виконання домашнього завдання.

3. Вивчення нового матеріалу (20 хвилин)
Новий матеріал викладається у супроводі презентації «Візуалізація інформації у текстових документах».

1 слайд- Назва презентації;

2 слайд- ключові слова;
- нумеровані списки
- Марковані списки
- багаторівневі списки
- Таблиця
- графічні зображення

3 слайд- візуалізація (схема з прикладами);
Візуалізація- Подання інформації в наочному вигляді. Текстову інформацію представляють як списків, таблиць, діаграм, забезпечують ілюстраціями (фотографіями, схемами, малюнками).

4 слайд- Списки (схема);
Різні списки в документах оформляються за допомогою списків.
Пункти переліку розглядаються як абзаци, оформлені за єдиним зразком.
Елементи (пункти) нумерованого спискупозначаються за допомогою послідовних чисел, для запису яких можуть використовуватися арабські та римські цифри. Елементи списку можуть бути пронумеровані літерами - російськими або латинськими.
Нумерований список прийнято використовувати у випадках, коли має значення порядок слідування пунктів. Особливо часто такі списки використовують для опису послідовності дій.
Нумеровані списки ви регулярно створюєте, заповнюючи у щоденнику розклад уроків на кожен навчальний день.
Елементи маркованого спискупозначаються за допомогою значків- маркерів. Користувач може вибрати як маркер будь-який символ комп'ютерного алфавіту, і навіть невелике графічне зображення. За допомогою маркованого списку оформлені ключові слова на початку кожного параграфу вашого підручника.
Маркований список використовують у тих випадках, коли порядок проходження елементів у ньому не важливий. Наприклад, як маркованого списку можна оформити перелік предметів, досліджуваних вами у 8 класі.
За структурою розрізняють однорівневіі багаторівневісписки.
Список, елемент якого є списком, називається багаторівневим. Так, зміст вашого підручника інформатики є багаторівневим (трирівневим) списком.
Списки створюються в текстовому процесорі за допомогою команди рядка меню або кнопок панелі форматування

5 слайд- таблиці (схеми);
Для опису низки об'єктів, які мають однаковими наборами властивостей, найчастіше використовуються таблиці, що з стовпців (граф) і рядків. Вам добре відоме табличне представлення розкладу уроків, у табличній формі представлені розклади руху автобусів, літаків, поїздів та багато іншого.
Подана в таблиці інформація наочна, компактна та легкооглядна.
Необхідно дотримуватися таких правил оформлення таблиць:
1. Заголовок таблиці повинен давати уявлення про інформацію, що міститься в ній.
2. Заголовки стовпців та рядків мають бути короткими, не містити зайвих слів і, по можливості, скорочень.
3. У таблиці мають бути зазначені одиниці виміру. Якщо вони загальні для всієї таблиці, то вказуються в заголовку таблиці (або в дужках, або кому після назви). Якщо одиниці виміру різняться, то вони вказуються в заголовку відповідного рядка або стовпця.
4. Бажано, щоб усі осередки таблиці були заповнені. За необхідності до них заносять такі умовні позначення:
? -Дані невідомі;
х – дані неможливі;
↓ - дані повинні бути взяті з лежачого осередку.
У осередках таблиць можуть бути розміщені тексти, числа, зображення.
Створити таблицю можна за допомогою відповідного пункту меню або кнопки на панелі інструментів, вказавши необхідну кількість стовпців та рядків; у деяких текстових процесорах таблицю можна намалювати.

Перегляд та обговорення анімації «Робота з таблицями».

6 слайд- графічні зображення (схеми);
Сучасні текстові процесори дозволяють включати до документів різні графічні зображення.
Готові графічні зображення можна редагувати, змінюючи їх розміри, основні кольори, яскравість та контрастність, повертаючи, накладаючи один на одного тощо.
Візуалізувати числову інформацію, що міститься в таблиці, можна за допомогою діаграм, засоби створення яких включені в текстові процесори.
Найбільш потужні текстові процесори дозволяють будувати різні види графічних схем, що забезпечують візуалізацію текстової інформації.

7 слайд- найголовніше.
Текстова інформація візуалізована, якщо вона організована як списків, таблиць, діаграм, забезпечена ілюстраціями (фотографіями, малюнками, схемами).
Усі можливі переліки у документах оформляються за допомогою списків. За способом оформлення розрізняють нумерованіі маркованісписки. Нумерований список прийнято використовувати у випадках, коли має значення порядок слідування пунктів; маркований — коли порядок проходження пунктів у ньому не важливий.
За структурою розрізняють однорівневіі багаторівневісписки.
Для опису низки об'єктів, які мають однакові набори властивостей, найчастіше використовуються таблиці, що складаються зі стовпців та рядків.
У сучасних текстових процесорах передбачені можливості включення, обробки та створення графічних об'єктів.

Запитання та завдання
8 слайд– питання та завдання.
Запитання 1-8 до параграфу 4.4.

4. Практична частина (15 хвилин)
У практичній частині уроку учні виконують завдання 4.18-4.21 із завдань для практичних робіт до глави 4.
Якщо дозволяє час, виконайте завдання 4.17.

5. Підбиття підсумків уроку. Повідомлення домашнього завдання. Виставлення оцінок (4 хвилини)
9 слайд- Опорний конспект;
10 слайд- Д/з.

Домашнє завдання.
§4.4, питання та завдання 1-8 до параграфу.
Додаткове завдання:підготувати повідомлення про інфографіку та кілька інструментів створення інфографіки.

Весь матеріал до уроку знаходиться у архіві.

Архів включає:
- Конспект,
— презентація «Візуалізація інформації у текстових документах»,
- анімація «Робота з таблицями»,
- анімація «Робота з графікою»,
- Заготівля для практичної роботи "Миша.jpg".

завантажити(2.35 МБ, rar): Конспект уроку

Відомо, що текстова інформація сприймається людиною краще, якщо вона візуалізована – організована як списків, таблиць, діаграм, забезпечена ілюстраціями (фотографіями, малюнками, схемами). Сучасні текстові процесори надають користувачам широкі можливості візуалізації інформації в документах. Розглянемо з вами спочаткусписки . Запишіть собі підзаголовок - "Списки".

Різні списки в документах оформляються за допомогою списків. При цьому всі пункти переліку розглядаються як абзаци, які оформлені за єдиним зразком. За способом оформлення розрізняютьнумеровані та марковані списки.

Елементи нумерованого списку позначаються за допомогою послідовних чисел, для запису яких можуть використовуватись арабські та римські цифри. Елементи списку можуть бути пронумеровані літерами – російськими або латинськими. Нумерований список прийнято використовувати у випадках, коли має значення порядок слідування пунктів. Особливо часто такі списки використовують для опису послідовності дій. Нумеровані списки ви регулярно створюєте, заповнюючи у щоденнику розклад уроків на кожен день.

При створенні нових, видаленні чи переміщенні існуючих елементів нумерованого списку в текстовому процесорі вся нумерація списку змінюється автоматично.

Елементи маркованого списку позначаються за допомогою маркерів. Користувач може вибрати як маркер будь-який символ комп'ютерного алфавіту, і навіть невелике графічне зображення. За допомогою маркованого списку оформлені ключові слова на початку кожного параграфу вашого підручника.

Маркований список використовують у тих випадках, коли порядок проходження елементів у ньому не важливий. Наприклад, як маркованого списку можна оформити перелік предметів, досліджуваних вами у 7 класі.

За структурою розрізняютьоднорівневі та багаторівневі списки. Списки у розглянутих вище прикладах мають однорівневу структуру. Список, елемент якого є списком, називається багаторівневим. Так зміст вашого підручника інформатики є багаторівневим списком. Списки створюються в текстовому процесорі за допомогою команди меню або кнопок панелі форматування.

Записуємо наступний підзаголовок - "Таблиці".

Для опису низки об'єктів, які мають однакові набори властивостей, найчастіше використовуються таблиці, що з стовпців (граф) і рядків. Вам добре відоме табличне представлення розкладу уроків, у табличній формі представлені розклад руху автобусів, літаків, поїздів тощо.

Наведена в таблиці інформація наочна, компактна і легко доступна для огляду. Таблиця може містити не лише символи та текст, а й якісь графічні зображення.

Створити таблицю можна за допомогою відповідного пункту меню або кнопки на панелі інструментів, вказавши необхідну кількість стовпців та рядків; у деяких текстових процесорах таблицю можна намалювати. Створену таблицю можна редагувати, змінюючи ширину стовпців та висоту рядків, додаючи та видаляючи стовпці та рядки, об'єднуючи та розбиваючи комірки. Вводити інформацію в таблицю можна так: за допомогою клавіатури, копіювати та вставляти заздалегідь підготовлені фрагменти.

Зовнішній вигляд таблиці можна оформити самостійно, підібравши тип, ширину та колір меж осередків, колір фону осередків, відформатувавши вміст осередків.

Як я вже говорила, таблиця може містити як текст, а й графічне зображення. Готові графічні зображення можна редагувати, змінюючи їх розміри, основні кольори, яскравість та контрастність, повертаючи і таке інше.

Багато текстових процесорах є можливість безпосереднього створення графічних зображень з наборів автофігур. Також є можливість створення барвистих написів із використанням вбудованих текстових ефектів. Візуалізувати числову інформацію, що міститься в таблиці, можна за допомогою діаграм, засоби, створення яких також включені у текстові процесори.

Ця вся теорія, яка потрібна вам для візуалізації інформації. – Ваші запитання, що вам незрозуміло? - Може, щось ще треба повторити?(Вчитель відповідає питанням дітей).

Тепер я пропоную вам виконати практичну роботу, на сьогоднішньомууроці ми змоделюємо ситуацію ділової гри.

Припустимо, що деяке видавництво, яке випускає газету, відкриває новий відділ, який готуватиме статті.

Для роботи відділів набрано штат (по 2 особи), що складається з редакторів, дизайнерів, художників – оформлювачів, журналістів. Сьогодні кожен відділ має пройти атестацію, щоби довести своє право на подальшу роботу. Для цього до кінця уроку необхідно виконати деякі завдання.

Атестація відділу буде проводитись на конкурсній основі: кожен учасник виконує своє завдання та передає готову роботу редактору на перевірку. Результат роботи відділу залежить від якості роботи кожного співробітника.

ПОВТОРЕННЯ № 1. Визначте, до якої групи операцій (редагування або форматування) належать такі дії: форматування Заміна одного символу на інший; Вставлення пропущеного слова; Зміна шрифту; Видалення фрагмента тексту; Вирівнювання тексту за шириною; Автоматична перевірка правопису; Зміна міжрядкової відстані; - Зміна розмірів полів сторінки; Видалення помилкового символу; Пошук та заміна; Переміщення фрагментів тексту.

ПОВТОРЕННЯ № 2. Визначте, до якої групи (властивості символів або № 2 властивості абзаців) належать такі властивості: абзаців Шрифт Вирівнювання Інтервал після Відступ першого рядка Накреслення Колір Міжрядковий інтервал Відступ ліворуч Відступ перед Розмір (кегль) шрифту Відступ справа

ПОВТОРЕННЯ № 3. У яких із наведених нижче пропозицій № 3 правильно розставлені прогалини між словами та розділовими знаками? Де допущені помилки? 1) 2) 3) 4) З рідної землі - помри, не сходи. Мова вести - не постоли плести. Де народився, там і згодився. Говорити-смішно, приховати-грішно.

ПОВТОРЕННЯ № 4. Виберіть параметри, що встановлюються при № 4 заданні параметрів сторінки: Орієнтація Стиль Розмір шрифту Розмір паперу Номери сторінок Поля Міжрядковий інтервал Відступи Вирівнювання абзаців Накреслення

Візуалізація – представлення інформації у наочному вигляді. Текстову інформацію представляють як списків, таблиць, діаграм, забезпечують ілюстраціями (фотографіями, схемами, малюнками). Візуалізація інформації Список Таблиця Діаграма Ілюстрація Список предметів 8 клас 1. Алгебра 2. Англійська Оцінка 3. Біологія 4. Учень. Географія Математика Інформатика 5. Геометрія 6. Інформатика та ІКТ Іванов 7. Історія 5 Саша 4 8. Література 9. ОБЖ Орлова Катя 4 5 10. Суспільствознавство 11. Російська мова Петров 12. Фізика Вітя 5 5 13. Хімія 14.

СПИСКИ Різні списки в документах оформляються за допомогою списків. Пункти переліку розглядаються як абзаци, оформлені за єдиним зразком. Структура списку Марковані 1. 2. 3. 4. 5. 6. Російська мова Алгебра ОБЖ Суспільствознавство Біологія Технологія Розклад уроків - приклад нумерованого списку Нумеровані

По структурі розрізняють однорівневі та багаторівневі списки. Список, елемент якого сам є списком, називається багаторівневим Приклад: Розділ 1. Інформація та інформаційні процеси § 1. 1. Інформація та її властивості 1. 1. 1. Інформація та сигнал 1. 1. 2. Види інформації 1. 1. 3 § 1. 2. Інформаційні процеси 1. 2. 1. Поняття інформаційного процесу 1. 2. 2. Збір інформації

ІНСТРУМЕНТИ СТВОРЕННЯ СПИСКІВ Швидко створити списки з позначками та нумерацією можна за допомогою кнопок на панелі інструментів:

ЗМІНИ МАРКОВАНИХ СПИСКІВ: Для зміни виду маркера можна скористатися кнопкою Змінити. З'явиться вікно Зміна маркованого списку, який містить додаткові позначки. При натисканні кнопки Маркер з'являється діалогове вікно Символ, в якому можна вибрати будь-який із символів як маркер списку.

ЗМІНА НУМЕРОВАНИХ СПИСКІВ: Щоб створити свій варіант нумерованого списку, натисніть кнопку Змінити. Відобразиться вікно Зміна нумерованого списку. У полі Формат номера вказується текст перед та після номера елемента списку, наприклад). У полі Нумерація-стиль нумерації. У полі Почати з ... вказується число (або літера), з якого має починатися список. Для зміни шрифту номерів списку використовується кнопка Шрифт.

ПРЕДСТАВИМО ПЕРЕЛІК ПРИСТРІЙ КОМП'ЮТЕРА У ВИГЛЯДІ МНОГОРІВНЕВОГО СПИСКУ, ЩО МАЄ ЧОТИРИ РІВЕНЬ ВЛОЖЕНОСТІ. Пристрої сучасного комп'ютера Процесор Пам'ять Оперативна пам'ять Довготривала пам'ять Жорсткий магнітний диск Дискета Флеш-пам'ять Оптичні диски CD DVD Пристрої введення Клавіатура Миша Сканер Графічний планшет Цифрова камера Мікрофон Джойстик Пристрій виводу Монітор

Додамо першому рядку стиль форматування, наприклад, Заголовок 1. Пристрої сучасного комп'ютера Процесор Пам'ять Оперативна пам'ять Довготривала пам'ять Жорсткий магнітний диск Дискета Флеш-пам'ять Оптичні диски CD DVD Пристрої введення Клавіатура Миша Сканер Графічний планшет

Перетворимо рядки, що залишилися, в багаторівневий §§ список. Для цього необхідно: виділити всі рядки, що залишилися; віддати команду Формат-Список. У діалоговому вікні Список перейти на вкладку Багаторівневий та вибрати там список типу:

Список набуде наступного вигляду: Пристрої сучасного комп'ютера 1. Процесор 2. Пам'ять 3. Оперативна пам'ять 4. Довготривала пам'ять 5. Жорсткий магнітний диск 6. Дискета 7. Флеш-пам'ять 8. Оптичні диски 9. CD 10. DVD 11. Пристрої введення Клавіатура 13. Миша 14. Сканер 15. Графічний планшет 16. Цифрова камера 17. Мікрофон 18. Джойстик 19. Пристрої виведення 20. Монітор 21. Рідкокристалічний монітор 22. Монітор на електрон2. Струменевий принтер 26. Лазерний принтер

Виділимо пункти 3 – 10 та знизимо їх рівень. Для цього скористаємося кнопкою Збільшити відступ Пристрої сучасного комп'ютера 1. Процесор 2. Пам'ять 3. Оперативна пам'ять 4. Довготривала пам'ять 5. Жорсткий магнітний диск 6. Дискета 7. Флеш-пам'ять 8. Оптичні диски 9. CD 10. DVD 1 12. Клавіатура 13. Миша 14. Сканер 15. Графічний планшет 16. Цифрова камера 17. Мікрофон 18. Джойстик

Список набуде наступного вигляду: Пристрої сучасного комп'ютера 1. Процесор 2. Пам'ять 2. 1. Оперативна пам'ять 2. 2. Довготривала пам'ять 2. 3. Жорсткий магнітний диск 2. 4. Дискета 2. 5. Флеш-пам'ять 2. 6. Оптичні диски 2. 7. CD 2. 8. DVD 3. Пристрої введення 4. Клавіатура 5. Миша 6. Сканер 7. Графічний планшет 8. Цифрова камера 9. Мікрофон 10. Джойстик

Виділимо пункти 2. 3 - 2. 8 і знизимо їх рівень. Для цього скористатись кнопкою Збільшити відступ Пристрої сучасного комп'ютера 1. Процесор 2. Пам'ять 2. 1. Оперативна пам'ять 2. 2. Довготривала пам'ять 2. 3. Жорсткий магнітний диск 2. 4. Дискета 2. 5. Флеш-пам'ять 2 . Оптичні диски 2. 7. CD 2. 8. DVD 3. Пристрої введення 4. Клавіатура 5. Миша 6. Сканер 7. Графічний планшет 8. Цифрова камера 9. Мікрофон 10. Джойстик

Список набуде наступного вигляду: Пристрої сучасного комп'ютера 1. Процесор 2. Пам'ять 2. 1. Оперативна пам'ять 2. 2. Довготривала пам'ять 2. 2. 1. Жорсткий магнітний диск 2. 2. 2. Дискета 2. 2. 3. Флеш- пам'ять 2. 2. 4. Оптичні диски 2. 2. 5. CD 2. 2. 6. DVD 3. Пристрої введення 4. Клавіатура 5. Миша 6. Сканер 7. Графічний планшет 8. Цифрова камера 9. Мікрофон 10. Джойстик

Виділити пункти 2. 2. 5 – 2. 2. 6 та знизимо їх рівень. Пристрої сучасного комп'ютера 1. Процесор 2. Пам'ять 2. 1. Оперативна пам'ять 2. 2. Довготривала пам'ять 2. 2. 1. Жорсткий магнітний диск 2. 2. 2. Дискет 2. 2. 3. Флеш-пам'ять 2. 2. 4. Оптичні диски 2. 2. 4. 1. CD 2. 2. 4. 2. DVD 3. Пристрої введення 4. Клавіатура 5. Миша 6. Сканер 7. Графічний планшет 8. Цифрова камера 9. Мікрофон 10. Джойстик

Повторимо аналогічні операції інших пунктів списку: 3. Пристрої введення 3. 1. Клавіатура 3. 2. Миша 3. 3. Сканер 3. 4. Графічний планшет 3. 5. Цифрова камера 3. 6. Мікрофон 3. 7. Джойстик 4 Пристрої виводу 4. 1. Монітор 4. 1. 1. Рідкокристалічний монітор 4. 1. 2. Монітор на електронно-променевій трубці 4. 2. Принтер 4. 2. 1. Матричний принтер 4. 2. 2. Струменевий принтер 4 2. 3. Лазерний принтер